Universiteti i Tiranës hap thirrjen për aplikime për bursa për mobilitete në Universitetin Teknologjik të Kaunas, Lituani, në kuadër të programit Erasmus +.
Kohëzgjatja e mobilitetit do të jetë  10 - 15 ditë dhe do të realizohen 2 orë mësimore në ditë.

Programet e ofruara përfshijnë fushat: Ekonomi de Psikologji

Dokumentet duhen dorëzuar dorazi në Rektoratin e Universitetit të Tiranës, Sektorin e Marrëdhënieve me Jashtë si dhe duhet të dërgohen të skanuara në e-mailin Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo..
Për më shumë informacion mbi bursat mund të na kontaktoni në adresën: Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo.

Afati për aplikim: 20 Nëntor 2023

Universiteti i Tiranës ju uron suksese në aplikim!

Klikoni për më tepër